Zrýchlenie počítača pomocou Windows
Staršie a pomalšie počítače môžu mať a často mávajú vo Windows s pribúdajúcim časom a množstvom nainštalovaných programov, hier a aplikácií, stále väčšie a väčšie problémy s nedostatkom výkonu. Nedostatok výkonu sa prejavuje najmä spomalením celého počítača. Našťastie existuje celý rad skvelých možností, ktoré môžu v tejto oblasti aspoň trochu pomôcť a Váš počítač zrýchliť.
Jednou z nich je napríklad aj plošný zákaz zobrazovania miniatúr, ktorý je veľmi jednoduchý a tiež účinný. Ten vykonáme nasledujúcim spôsobom. V systéme Windows otvorte priečinok "Obrázky" a v ľavom hornom rohu okna, kliknite na "Usporiadať". V ponuke, ktorá sa otvorí v table, vyberte príkaz "Možnosti priečinka a hľadania".
Následne sa otvorí okno "Možnosti priečinka", kde prejdite na kartu "Zobrazenie". Na tejto karte pridajte označenie k položke "Vždy zobraziť ikony, nie miniatúry". Po potvrdení kliknutím na tlačidlo "OK" uložiť, Windows úplne vypnú zobrazovanie miniatúr u Vašich obrázkov, vďaka čomu dôjde ku zrýchleniu reakcií Vášho systému a počítač bude znateľne rýchlejšie pracovať. Čím viac obrázkov je na počítači, tým bude zrýchlenie väčšie.
Odhalenie skutočného odosielateľa správy v Outlooku
Prevažná väčšina užívateľov považuje elektronickú poštu za veľmi spoľahlivú a dôveryhodnú, aj keď pravda je práve úplne opačná. Sfalšovať emailovú adresu je veľmi jednoduché a dnes to zvládne aj malé dieťa.
Dnes bohužiaľ na webe nájdete celý rad služieb, ponúkajúcich odoslanie falošného e-mailu v podobe napríklad "fake mailers".
Ich pomocou môžete odoslať správu, ktorá sa na prvý pohľad tvári ako od iného užívateľa a ktorú väčšina e-mailových klientov, vrátane Outlooku, zobrazí ako adresu skutočného odosielateľa. Skúsený používateľ však môže podvodný e-mail s trochou snahy odhaliť.
V Outlooku najskôr otvorte prijatú správu. Potom v sekcii "Možnosti" kliknite na šípku v pravom dolnom rohu okna. V table "Možnosti správy" skontrolujte internetové hlavičky. Tu sa kurzorom presuňte približne do prvej pätiny okná a vyhľadajte položku "Received: from xxxxx IP adresa", ktorá udáva skutočného odosielateľa e-mailu.